Skontaktuj się
z
L. Bronchardem
wysyłając formularz
lub zadzwoń
tel. 504 308 517

Pola oznaczone * są wymagane.

 Leszek Bronchard – malarz, rzeźbiarz

Autor wieku obrazów i rzeźb. Urodził się we wsi Krzętów w gminie Wielgomłyny. Zamiłowanie i zdolności plastyczne przejawiał od dziecka. Większosć jego prac tematem nawiązuje do rodzinnych stron. 

Chętnie maluje scenki z codziennego życia wsi, pełne barw, realizmu
i sentymentu. Uważny obserwator znajdzie w pokaźnej kolekcji obrazów nie tylko te o tematyce ludowej, ale również kwiaty, portrety czy martwą naturę. Wspomniane treści wykonuje wykorzystując różne techniki i style malarskie znane i nowatorskie. Maluje na płótnie, desce, ścianie. W twórczości przeważają obrazy malowane farbami olejnymi, rzadziej używa akryli, akwareli, choć nie stroni od ołówka, węgla czy pasteli.

Swoistym uzupełnieniem obrazów są rzeżby figuralne różnej wielkości i płaskorzeźby tematyką związane
z życiem wsi. Twarze drewnianych sylwetek zastygły w smutku, strapieniu, zmęczeniu lub radości.
Na szczególną uwagę zasługują te o treści wymagającej niełatwej umiejętności przedstawiania ruchu. Prace wykonane są w większości w surowym drewnie, ale znajdziemy też lakierowane lub kolorowo malowane.

Prace zdobyły wiele nagród i wyróżnień konkursowych.

Zadebiutował w roku 1996 w woj. Konkursie fotograficzno-plastycznym w Piotrkowie Trybunalskim „Piotrkowskim Szlakiem” gdzie zdobył wyróżnienie w dziedzinie malarstwa. Po dekadzie w 2006 rkou otrzymał III nagrodę w konkursie „Malarstwo Ludowe i Nieprofesjonalne w Województwie Łódzkim” zorganizowanym  przez Łódzki Dom Kultury oraz dyplom za udział w konkursie sztuki  pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy z okazji VII Dni Europejskiej Sztuki Ludowej zorganizowanym przez Muzem w Częstochowie.  Rok 2008 obfitował w pochwały: wyróżnienie honorowe w konkursie „Rzeźba Ludowa i Nieprofesjonalna w Województwie Łódzkim”, I nagroda w konkursie dla malarzy ludowych i nieprofesjonalnych „Barwy Wsi” w Działoszynie zorganizowanym przez Łódzki Dom Kultury oraz II nagroda za rzeźbę w konkursie „Tradycyjna Sztuka i Rękodzieło Ludowe” w Tomaszowie Mazowieckim zorganizowanym m.in. przez Muzeum Regionalne w Radomsku. W roku 2010 otrzymał wyróżnienie w zorganizowanym przez Muzeum Regionalne w Kutnie „Przeglądzie Twórczości Rzeźbiarskiej Kutno 2010”.

Ponadto uczestniczył w wielu plenerach rzeźbiarsko-malarskich, zbiorowych wystawach w gminie Wielgomłyny, powieci, województwie i kraju.

Galeria