Pola oznaczone * są wymagane.

Koło Gospodyń Wiejskich w miejscowości Gawrony  - miało swój początek około 1965 roku. Pierwszą  przewodniczącą była nie żyjąca już  pani Zofia Wereszka.
W 1975 r. na stanowisko przewodniczącej została powołana Krystyna Borkowska pełniąc tę funkcję do 1985 r. Początkowo koło działało prężnie, odbywały się kursy gotowania, pieczenia oraz kroju i szycia  prowadzone  przez wykwalifikowane instruktorki w tej dziedzinie. Koło zajmowało się również rozprowadzaniem  kurcząt i pasz, organizowało zabawy w celach zarobkowych na utrzymanie koła. Kursy odbywały się w budynku po Urzędzie Gminy oraz w prywatnych domach ponieważ nie było odpowiedniego pomieszczenia.
W 1985 roku koło zawiesiło działalność   aż do 2002 r. kiedy to radna wsi pani Teresa Gwiazda zorganizowała zebranie wiejskie na które przybyło 40 kobiet spośród których wybrano zarząd
i przewodniczącą koła którą została pani Teresa Jurek, zastępcą pani Beata Rozpędowska, skarbnikiem pani Stanisława Mazur.
Panie z koła aktywnie uczestniczą we wszystkich  uroczystościach na terenie gminy Sławno oraz w powiecie i województwie.
      Przygotowują wystawy stołów świątecznych, potrawy regionalne na stoiska dożynkowe, organizują spotkania okolicznościowe z okazji „Dnia matki”, „Dnia Kobiet”, Tłustego czwartku” biorą udział w konkursach tańca , robienia wianków  z okazji Nocy Świętojańskiej.