Kontakt

Pola oznaczone * są wymagane.

Andrzej Oliwa

Urodził się w 1957 roku w Opocznie i tu mieszka. Z wykształcenia jest technikiem – mechanikiem. Od wielu lat zajmuje się amatorsko malarstwem. Początkowo malował na płótnie obrazy o tematyce sakralnej, ze scenami batalistycznymi czy rodzajowymi technika olejną. 

Od roku 1985 pod wpływem oglądanych zbiorów ikon w Łańcucie zaczął interesować się sztuką bizantyńską i dawnej Rosji. Efektem tego stały się obrazy inspirowane ikoną, które cechuje nastrój, klimat i kolorystyka ikony. Jako podobrazia stosuje deski drewniane drzew liściastych: lipy, topoli, brzozy, jesiona. Do malowania używa farb temperowych. Od kilku lat do swojej twórczości dołączył również rzeźbę w drewnie, przeważnie lipowym
i topolowym. Wykonuje rzeźby i płaskorzeźby o różnej tematyce świeckiej, sakralnej, łowieckiej tj. myśliwsko – wędkarskiej i czasami  użytkowej.

Do własnej twórczości dochodził stopniowo w oparciu o literaturę, zbieranie różnych materiałów w związku z zainteresowaniami oraz obserwację. Andrzej Oliwa od kilku lat prezentuje swoje prace na różnego rodzaju targach i pokazach związanych z promocją kultury i twórczości regionu opoczyńskiego.

Galeria