Skontaktuj się
z J. Milczarkiem
wysyłając formularz.

Pola oznaczone * są wymagane.

 


Jan Milczarek 
rzeźbiarz, samouk, mieszkaniec wsi Biała w Gminie Sulejów, członek Stowarzyszenia Plastyków Amatorów przy Łódzkim Domu Kultury. Od 1.02.2012 roku członek Związku Plastyków Artystów Przeczypospolitej Polskiej. Tworzy w drewnie. W swoim bogatym już dorobku artystycznym admiruje przede wszystkim piękno kobiecego ciała, ale również jest autorem bardzo ciekawych prac przedstawiających kompozycje rodzajowe zaczerpnięte z kolorytu lokalnej codzienności. W jego twórczości, jedną z ważniejszych płaszczyzn tematycznych są przedstawienia sakralne, kreowane w formie płaskorzeźb i figur  wykonanych w różnej skali. Część tej twórczości jest rezultatem wielu plenerów rzeźbiarskich, na które artysta jest zapraszany w uznaniu jego warsztatowego kunsztu. Stąd chociażby  obecność rzeźb Jana Milczarka w różnych, często bardzo odległych od Białej, miejscach w Polsce.

            Mimo dużego zaangażowania w proces twórczy, artysta chętnie dzieli się swoim talentem z innymi, aktywnie uczestniczy w życiu lokalnanej społeczności, prezentuje dorobek kulturowy Nadpilicza w wielu imprezach promujących region łódzki. Bierze udział w pokazach dla dzieci, w warsztatach rzeźbiarskich dla młodzieży szkolnej, przekazując im prócz umiejętności warsztatowych, swoją wrażliwość i pasję tworzenia.
W ramach pleneru wykonał ul figuralny dla Muzeum w Kluczborku - postać kobiety w stroju ludowym.
Dla Ośrodka Edukacji Historycznej - Gród Foluszek k. Brodnicy wyrzeźbił postać rycerza wysokości około 2.5 m.
W ogólnopolskim Bienale Plastyki w Dąbrowie Górniczej trzy rzeźby zostały zakwalifikowane do wystawy konkursowej im. Vincentego Van Gogha Fundacji Elektrowni Rybnik. Obecnie wolne chwile poświęca na pracę przy budowie pracowni nie zapominając o mniejszych i większych kłodach drewna, z których powstaną następne rzeźby.

Galeria