Kontakt

Pola oznaczone * są wymagane.

Zespół Ludowy „Brzustowianie”

Tradycje wspólnego muzykowania Zespołu Ludowego „Brzustowianie” sięgają od 1980 roku. Zespół podtrzymuje zanikający folklor i tradycje ludowe regionu opoczyńskiego, odtwarzając je w tańcu, śpiewie, obrzędach i zwyczajach. Występują w oryginalnych strojach ludowych. Kochają to, co robią. Muzyka, taniec stanowią dla nich jedną z ważniejszych wartości w życiu.
Nadrzędnym celem zespołu jest promowanie kultury ludowej, dawnych, zapomnianych pieśni
i przyśpiewek oraz zachowanie dziedzictwa swoich przodków.

Poprzez swoje silne zaangażowanie i wytrwałą pracę zdobyli wiele laurów na przeglądach regionalnych, powiatowych oraz wojewódzkich. Najbardziej prestiżową nagrodą dla zespołu za działalność artystyczną jest odznaczenie przez Ministra Kultury z okazji jubileuszu 10-lecia „Brzustowian” oraz odznaczenia Krzyżami Zasługi dla poszczególnych członków z okazji 25- lecia działalności.


Zespół pod kierownictwem Wiesława Kopacza ściśle współpracuje z władzami gminy i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Inowłodzu. Zespół przekazuje autentyczny folklor. Urzekają swoją żywiołowością dynamiką. Stąd cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem widowni, a każdy ich występ jest owacyjnie kwitowany. Są wizytówką Gminy Inowłódz.

Galeria